SNTR

Konferencja “Koterapia w terapii par i rodzin” objęta patronatem Sekcji Naukowej Terapii Rodzin

Szanowni Państwo,

Członkowie i Członkinie SNTR,

Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU zaprasza na doroczną konferencję pod tytułem “Koterapia w terapii par i rodzin“, która odbędzie się 16 marca 2024 r, Kraków oraz online. Sekcja Naukowa Terapii Rodzin objęła patronatem niniejszą Konferencję.

“W Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku prowadzimy terapię par i rodzin. Znakomita większość spotkań jest prowadzona przez pary terapeutów. W niektórych procesach jako koterapeuci uczestniczą także stażyści. Jakie znaczenie ma to, że terapię prowadzi więcej niż jeden terapeuta? Jaki jest możliwy podział ról między dwójkę (lub trójkę) terapeutów? Jakie zjawiska występują między koterapeutami? Jakie są warunki dobrej koterapii? Z jakimi trudnościami we wspólnej pracy trzeba się liczyć? I wreszcie: jaką korzyść z tej sytuacji mają pacjenci?

Po każdym wystąpieniu planujemy otwartą dyskusję z uczestnikami. Terapeutów już pracujących w koterapii zapraszamy do podzielenia się swoim doświadczeniem, a tych, którzy dopiero rozważają stosowanie tej formy terapii, będziemy do tego ośmielać.”

O zaletach i wadach tej metody powiedzą zaproszeni prelegenci:

Ryszard Chłopek z Ośrodka Terapii Rodzin i Par w Gliwicach.

Magdalena Zielińska i Roman Pracki z Fundacji Terapii Rodzin Na Szlaku.

W trzecim wystąpieniu prof. Bogdan de Barbaro przeprowadzi rozmowę z przedstawicielami różnych ośrodków, gdzie pracuje się w koterapii, będą tu orędownicy i sceptycy pracy w koterapii: Małgorzata Osielczak-Stawinoga, Aldona Czajkowska, Piotr Kasprzak.

 

Termin: 16.03.2024

miejsce: CDK, ul. Św. Łazarza w Krakowie oraz online

 

Więcej informacji na stronie internetowej: naszlaku.org/koterapia

Dla członków Sekcji Naukowej Terapii Rodzin przewidziane są zniżki.

W celu rezerwacji miejsca prosimy jedynie o wysłanie zgłoszenia i zaznaczenie w sekcji „tytuł do zniżki” pola: członek SNTR PTP:

https://forms.gle/75uAnDq8ZAP2jKeF7