SNTR

Spotkania na cztery pory roku – wykład 23.11.2022

Szanowni Państwo,

tej jesieni zapraszamy Państwa na kolejny wykład z cyklu Spotkania na cztery pory roku, organizowany przez SNTR.
Już 23 listopada br. o godz. 20.15 będziemy gościć włoskiego psychiatrę i psychoanalityka Franco de Masiego, który będzie mówił o różnicy między relacją przeniesieniową, a relacją analityczną. .

Franco de Masi jest analitykiem szkoleniowym Włoskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, byłym prezesem Mediolańskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz sekretarzem Instytutu Szkoleniowego
w Mediolanie. Z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą, przez wiele lat pracował w szpitalach psychiatrycznych. Od ponad 30 lat prowadzi praktykę psychoanalityczną w Mediolanie.

Główny obszar jego zainteresowań to teoretyczne i techniczne zagadnienia psychoanalityczne związane z pracą z pacjentami bardzo zaburzonymi lub psychotycznymi. Opublikował wiele artykułów poświęconych tej tematyce w International Journal of Psychoanalysis, niektóre z nich ukazały się później na łamach innych znaczących międzynarodowych czasopism. Przełożono je na hiszpański, francuski, niemiecki, portugalski, rumuński. Jest autorem książek, które znane mogą być polskim psychoterapeutom dzięki wydawnictwu Oficyna Ingenium. Dotychczas w języku polskim ukazały się następujące pozycje: Podatność na psychozę, Praca z trudnymi pacjentami, Kres istnienia, Perwersja sadomasochistyczna, Wykłady z psychoanalizy, Odsłanianie tajemnicy psychozy.

Franco de Masi jest także uznanym i cenionym na świecie superwizorem. Od sześciu lat z jego superwizji korzysta duża grupa polskich psychoterapeutów psychoanalitycznych.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres sntr.ptp@gmail.com do 20 listopada 2022 r.
Dla członków Sekcji Naukowej Terapii Rodzin udział w wykładzie jest bezpłatny, odpłatność dla członków Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP wynosi 30 zł, dla pozostałych osób 50 zł.
Opłaty prosimy przesłać na konto SNTR 65 1050 1445 1000 0012 0294 64 12
Link do spotkania wraz z tłumaczeniem treści wykładu/Danuty Golec zostanie przesłany po otrzymaniu zgłoszenia i opcjonalnie dowodu wpłaty. Rozmowę z Franco de Masi po wykładzie tłumaczyć będzie Pani Anna Mędrzejewska.

W imieniu Zarządu SNTR PTP
serdecznie Państwa zaprasza Hanna Pinkowska-Zielińska